Black Friday – co to jest i czy promocje faktycznie są wartościowe? Kiedy przypada Black Friday

Black Friday, więc po polsku oczywiście Czarny Piątek, to dzień bardzo korzystnych promocji w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Odbywa się on raz w roku oraz wypada zawsze w czwarty piątek listopada, tuż po Święcie Dziękczynienia. W tymże okresie półki sklepowe są dokładnie ogołacane z artykułów, czemu służą niezwykle dobre zniżki oraz promocje. Ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia dla wielu osób Black Friday jest możliwością na zakupienie podarków gwiazdkowych. Podstawą obchodów święta promocji oczywiście w tymże okresie są północnoamerykańskie początki tejże komercyjnej tradycji.

Co to jest Black Friday?

Dla niewprowadzonych, Black Friday to dzień dużych wyprzedaży, jaki przybył do nas zza oceanu, dokładnie z USA. Nazwa „Czarny Piątek” poprzez mnóstwo lat miała niekorzystne powiązania, jednak z czasem Amerykanom udało się doprowadzić tego, iż Black Friday stał się świętem konsumpcji, kiedy sklepy mają duży zysk dzięki promocjom, natomiast klienci dokładnie walczą w kolejkach po przecenione artykuły. Black Friday wypada w piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia.

Skąd wziął się Black Friday?

Jest parę teorii na to, skąd wziął się Black Friday oraz czemu oczywiście taka nazwa przyjęła się jako tak nazywane święto sprzedaży oraz zakupów. Jedna spośród nich nawiązuje do sytuacji, gdy w mediach po raz pierwszy została zastosowana definicja Czarny Piątek w 1981 roku. Miał być to dzień, gdy sprzedawcy zaczynali zarabiać, natomiast ich biznes stał się rentowny. Wtedy odpowiedni rezultat sklepu zapisywany był czarnym tuszem, natomiast nie czerwonym, jaki oznaczał małe zyski.

Promocje w Czarny Piątek – szansa na największe wyprzedaże?

Czarny Piątek w sklepach nie jest „wietrzeniem magazynów”. Sklepy nie pozbywają się niepożądanych artykułów, ale proponują dobre artykuły w dobrych cenach. Niewątpliwie zatem jest to dzień, w jakim można spodziewać się największych wyprzedaży. W poszczególnych wypadkach na pewno należałoby powstrzymać się z zakupem do Black Friday – jest duża szansa na wygospodarowanie kapitałów.

Black Friday natomiast Cyber Monday

Część osób, jaka nie przepada za tłumami, jakie przetaczają się w tymże dniu poprzez centra handlowe, natomiast wciąż pragnie skorzystać z promocji oraz zniżek z okazji Black Friday, decyduje się zaczekać do poniedziałku, gdy miejsce ma Cyber Monday, jaki żartobliwie zwany jest czasem „Czarnym Piątkiem w wersji on-line”. Dzień ów jest świętem wszelkich wielbicieli sklepów internetowych, jacy mogą skorzystać w tymże dniu z bardzo ciekawych promocji, natomiast czasem i bezpłatnej dostawy.

Dodaj komentarz