Jak dotrzeć do dużego grona osób na Instagramie?

Instagram to serwis społecznościowy, na jaki winien zwrócić uwagę każdy marketer. Dzięki tejże platformie możesz dochodzić do większej ilości obserwujących, tworzyć zaangażowaną społeczność oraz zaciekawić followersów własną propozycją. Jak efektywnie podnieść obszar organiczny na Instagramie?

Czemu pozycjonowanie jest takie istotne?

Pozycjonowanie obrazu jest niezwykle ważne w wypadku mediów społecznościowych wspartych na tymże rodzaju łączności. Jeżeli wrzucicie zdjęcie bez komentarza – będzie ono sobie latało po sieci Instagrama bez większego celu. Osoby, jakie na nie trafią to jedynie ci, jacy was obserwują i ci, jakim wyświetlicie się w „propozycjach” na bazie osób, jakie oni obserwują. Jeśli zależy wam na tymże, aby wasza twórczość doszła do większego gremium użytkowników – musicie dobrze opisywać zdjęcia. Na Instagramie są także konta promujące odpowiednią fotografię, jakich prowadzący nierzadko prezentują cenne rzeczy. Co za tymże idzie – kolejna bezpłatna reklama.

Zainteresowanie – przemyśl do kogo chcesz trafić

Na Instagramie ciągle wzrasta ilość obserwujących firm, więc algorytm wybiera treści o dużym współczynniku zainteresowania . Platformy społecznościowe teraz kładą nacisk na duże interaktywności między użytkownikami. Więc tak istotne jest publikowanie treści, jakie zaciekawią Twoją grupę docelową. Zachęć własnych obserwatorów do interaktywności z Twoim profilem na Instagramie publikując odpowiednio wybrane zdjęcia z interesującymi opisami oraz silnymi wezwaniami do funkcjonowania. Postaraj się przykuć ich uwagę na starcie, aby spędzali więcej czasu na Twoim profilu.

Grafiki z cytatami

Odpowiedni cytat poparty ładną grafiką może się doskonale sprawdzić na Instagramie. Owa porada to banał, natomiast jeśli się przyjrzymy temu głębiej, to zauważymy pewien kłopot. Rozpoznanie takich cytatów, jakie dojdą do własnej publiczności, jakie spowodują emocje, rzeczywiście zainspirują oraz wpłyną na odbiorcę w taki sposób, iż będzie się chciał on podzielić określonym cytatem z własnymi znajomymi nie jest proste. Więc niezwykle istotne jest zrozumienie potrzeb własnych użytkowników, poznanie tego, co jest dla nich istotne, o czym myślą, jakie są ich kłopoty.

#Hashtagi – filar dobrych postów

Jeszcze powszechniej poszukujemy na Instagramie pomysłów oraz inspiracji. Jest to wygodniejsze, szybsze oraz bardziej skuteczne aniżeli wyszukiwanie ich na Pintereście, Google lub forach. Diabeł niewątpliwie tkwi w szczegółach – ponieważ cały problem polega na tym, aby dać się na Instagramie odnaleźć. Oraz tutaj na scenę dziejów wchodzą hashtagi. Hashtagi są dla Instagrama tym samym co słowa kluczowe dla Google – pozwolą nam, użytkownikom, znaleźć interesujące nas treści.

Dodaj komentarz