Jak tworzyć wartościowe teksty na bloga? Poradnik

Bez odpowiedniego contentu nie uda się nam efektywnie wypozcyjonować własnej strony internetowej. Owa reguła, chociaż niezwykle łatwa, jest dobrze poparta doświadczeniem tysięcy ekspertów do spraw SEO na całym globie. Warto się na samym początku dobrze zastanowić, czy lepszym wyjściem jest pisanie artykułów na bloga samemu, czy właściwie winno się zamawiać artykuły pisane przez copywriterów. Oba rozwiązania, jak to już w życiu jest, posiadają własne zalety i wady.

Jak tworzyć odpowiednie artykuły na bloga?

Jeżeli planujesz, by Twój blog firmowy przynosił oczekiwane rezultaty, to musi być on dobrze zarządzany. Niezwykle istotne jest systematyczne uzupełnianie treści i dbanie o ich dużą klasę. Treści publikowane na blogu firmowym powinny być cenne dla klienta oraz stworzone w przystępny dla niego sposób. Należałoby posługiwać się w nich językiem korzyści, natomiast należy pamiętać, by nie pisać artykułów stricte sprzedażowych. Nie dają one odpowiednich rezultatów, a nawet mogą dać efekt odmienny od prognozowanego. Artykuły na blogu powinny być prawdziwe, w miarę możliwości obiektywne i przede wszystkim unikatowe.

Rzetelny research

Jeśli nie wiesz, jak tworzyć wartościowe treści na bloga, podpowiadamy: rozpocznij od zrobienia planu oraz uzyskania potrzebnych danych. Dobry research to podstawa każdego artykułu, szczególnie specjalistycznego. Nie posługujmy się informacjami uzyskanymi w przeszłości, choćby tymi sprzed miesiąca. Być może w czasie tego czasu coś się zmieniło? Jest mnóstwo dziedzin, z jakich wiedza zmienia się właściwie z dnia na dzień. Bądź zawsze na bieżąco! Posiadanie wiedzy teraz funkcjonującej mówi o Twoim profesjonalizmie.

Dodaj parę możliwości do udzielenia treści

Ludzie lubią udostępniać cytaty na własnych profilach w social media. Twój doskonały post winien mieć mnóstwo możliwości udostępniania. Są przeróżne pluginy do WordPressa, jak i urządzenia online, jakie ułatwią Ci w prostym stworzeniu takiej możliwości. Można to niewątpliwie również zrobić w tradycyjny sposób, kodując samodzielnie odnośnik do publikacji fragmentu na Facebooku lub Twitterze.

Zwróć uwagę na SEO

Pisz teksty tak, by były widoczne w wyszukiwarce. Używaj fraz, pamiętaj o tytule oraz opisie, a także o nagłówkach, punktorach oraz tych składnikach, jakie składają się na tekst dobry klientowi. Odpowiednie pozycje w SERP-ach są dokładnie powiązane z jasnością artykułu. Dotyczy to treści każdego typu. Oraz choć brzmi to dosyć niedelikatnie, to każdy wpis, jaki umieszczasz w Internecie, winien być stworzony z myślą o wzorach wyszukiwarki. Treść powinna więc zawierać odpowiednie słowa kluczowe, które ludzie najczęściej wpisują w wyszukiwarce. Pamiętaj jednak, by nie przesadzać z nasyceniem fraz- tekst musi być czytelny i zrozumiały dla odbiorcy.

Dobra rada: zawsze pisz naturalnie. Na koniec zweryfikuj ilość fraz kluczowych i ewentualnie dopisz lub pozamieniaj niektóre słowa. Pamiętaj także, by zawsze przeczytać napisany przez siebie tekst, aby wychwycić potencjalne literówki, błędy interpunkcyjne czy stylistyczne.

Dodaj komentarz