Profil na LinkedIn – dlaczego warto go założyć i jak go prowadzić?

LinkedIn to światowy portal społecznościowy, jaki został zaprojektowany, aby wspierać użytkownikom zawieranie kontaktów zawodowo-biznesowych. Serwis zapewnia pracodawcom umieszczanie propozycji pracy oraz szukanie chętnych. Linkedin funkcjonuje od 2003 roku oraz ma 24 odmiany językowe, w tymże polską. Pozwoli potwierdzać następne szczeble kariery oraz poszukiwać kolejnych możliwości rozwoju. Mówimy o specjalnym serwisie, jaki stosuje się jedynie w celach zawodowych.

Co to jest LinkedIn?

Zacznijmy od tego czym jest LinkedIn? Jest to platforma specjalizująca się w podejmowaniu obustronnych kontaktów handlowych, dzięki idealnie przygotowanym profilom użytkowników. LinkedIn wspomaga w przedstawieniu doświadczeń, wykształcenia, sukcesów, znajomości technologii, nagród, prac naukowych, umiejętności. Wielu ludzi LinkedIn określa wirtualnym CV. Profil na LinkedIn jest w ostatnich czasach stopniowo integralnym aspektem handlowego obrazu.

Dlaczego warto założyć profil na LinkedIn?

Z pewnością jeśli jesteśmy w trakcie szukania pracy, należałoby założyć profil na LinkedIn. Dzięki temu możemy poznać kolejnych ludzi z branży, odnaleźć interesujące nas spółki oraz interesujące propozycje. Odpowiednio zrobiony oraz wypełniony profil może spowodować, iż to ewentualny pracodawca odezwie się do nas, natomiast nie inaczej. Poza tym wybrane spółki zamiast CV preferują oczywiście wysłanie odnośnika do własnego profilu. Więc należałoby przeznaczyć trochę czasu oraz zrobić taką wirtualną wizytówkę. Rzecz jasna nie jest potrzebą, jednak z całą pewnością nie zaszkodzi.

LinkedIn- znajdź ludzi z Twojej branży

Gdy prezentujesz treści na Linkedinie, staraj się poznać własnych obserwujących. Wiadomo polubienia oraz komentarze są istotne. Spróbuj natomiast wejść w interaktywności z osobami komentującymi oraz daj się poznać. Zbadaj kto polubił Twój wpis oraz przemyśl czemu tak zrobił. Wymuś większe zainteresowanie na Twoim kanale oraz to spowoduje, ze będziesz mógł znaleźć kolejnych ewentualnych klientów, ponieważ zwykle są to osoby z Twojej dziedzinie, zatem pewnie będą Cię odpowiednio rozumieć.

Dołącz do grup na LinkedIn

Grupy to dobry sposób na poznanie ludzi o odpowiednich zainteresowaniach zawodowych oraz uzupełnienie sieci kontaktów działających w Twojej dziedzinie. Grupy pozwolą brać udział w rozmowach. To dobry sposób na pokazanie własnej informacji na tematy powiązane z Twoją branżą, stawianie pytań oraz zaczynanie negocjacji z ważnymi osobami w kluczowych organizacjach. Korzyści z LinkedIn są niemal niezliczone. Zaangażuj się w fora, dołącz do grup oraz poznaj osoby o {odpowiednich|jednakowych} poglądach, takie jak Ty.

Dodaj komentarz