Sprzedaż internetowa – jak wyróżnić swoją ofertę na Allegro? Poradnik

Allegro to najbardziej znany w Polsce portal sprzedażowy, z którego bardzo chętnie korzystają osoby początkujące w handlu internetowym. Wynika to po części z faktu, że nie każdy debiutujący przedsiębiorca może sobie od razu pozwolić na posiadanie własnego sklepu internetowego. Ponadto portal Allegro daje ogromne możliwości docierania do klientów, nic więc dziwnego, że jest tak popularny wśród sprzedawców. Aby jednak odnosić sukcesy trzeba wiedzieć jak wyróżnić swoją ofertę na Allegro, żeby przyciągnąć uwagę kupujących.

Czy sprzedaż na Allegro jest prosta?

Wiele osób mylnie sądzi, że sprzedaż internetowa na Allegro jest bardzo prosta a klienci w zasadzie znajdują się sami. Nic bardziej mylnego, bo Allegro to bardzo wymagający portal, na którym sukcesy sprzedażowe odnoszą przede wszystkim najlepsi. Na tę platformę każdego dnia wchodzi kilka milionów potencjalnych kupujących. Jednocześnie każdego dnia sprzedaż prowadzi tam ponad sto tysięcy różnych podmiotów gospodarczych. Przy tak ogromnej konkurencji, gdzie ten sam przedmiot jest sprzedawany przez wielu sprzedawców, trudno jest się wybić. Wiele osób zmierza w stronę konkurencji wyłącznie cenowej, jednak z biznesowego punktu widzenia nie jest to dobra droga. Każdy, kto zastanawia się jak wyróżnić ofertę na Allegro powinien posiąść stosowną wiedzę, dzięki której ruch na jego ofertach będzie większy.

Jak tworzyć oferty, które sprzedają?

Wszyscy, którzy działają na Allegro od dłuższego czasu wiedzą, że jest to ciężka praca. Oferty nie mogą być byle jakie i tworzone w pośpiechu. Zresztą nie pozwala na to sam portal, który narzuca zasady, wymiary i wygląd zdjęć oraz sprawdza treść opisów pod kontem niedozwolonych zapisów. Każda oferta na Allegro składa się ze zdjęć, opisu oraz wybranych parametrów. Zdjęcia są niebywale istotne bo to one sprzedają produkt, którego nie można zobaczyć na żywo. Jeśli ktoś nie posiada profesjonalnego sprzętu fotograficznego oraz stosownych umiejętności może zlecać robienie zdjęć agencjom, które zajmują się fotografią produktową. Opis powinien być wyczerpujący, konkretny i pisany językiem korzyści. Należy też odpowiednio sformułować tytuł, ustalić dobrą cenę i zaproponować różne formy wysyłek.

Jak sprawić, że więcej osób obejrzy ofertę?

Gdy zastanawiamy się jak wyróżnić ofertę na Allegro powinniśmy być świadomi, że sam portal oferuje cały szereg narzędzi, dzięki którym można się wybić. Oprócz klasycznych wyróżnień dostępne są także oferty sponsorowane, kupony dla klientów, oferty hurtowe, odroczona płatność czy dopisek super cena. Warto też brać udział w akcjach sezonowych takich jak na przykład black friday. 

Dodaj komentarz