LOL, XD, meh, OMG, WTF, BTW… Co oznaczają? Internetowy slang bez tajemnic!

Slang młodzieżowy nurtuje wielu rodziców i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ to, jak dzisiejsi nastolatkowie zwracają się do siebie, interesuje także wielu lingwistów. Wbrew pozorom świeżo powstałe pojęcia to nie jedynie przelotny wybryk młodych. Polskie słowa i skróty wyciągnięte ze zwrotów w języku angielskim są funkcjonalne oraz mają coś na celu – zbudowano je, aby przyspieszyć komunikację. Wpisanie XD, LOL lub także ZW trwa dosłownie sekundę i każdy wie, o co chodzi, bez przesadzonego rozpisywania się.

O co chodzi z tymi skrótami?

To nic odmiennego jak oszczędność czasu oraz sił podczas wymiany zdań w wiadomości tekstowej czy poprzez portale społecznościowe. Skróty upraszczają zmienić długie zdania, powiedzenia, jednak także mogą wesprzeć w określeniu emocji przy hamujących rozmowach. Większość spośród nich przyjęta jest z języka angielskiego, więc należałoby rozumieć ich przesłanie, by nie zrobić błędu podczas dyskusji tekstowej.

omg lol xd meh wtf

Co oznacza WTF?

WTF to skrót od zwykłej frazy „What The Fuck”, jaka odzwierciedla zdumienie, zaszokowanie, natomiast momentem oburzenie. Można wykorzystać jej gdy zaskoczenie jest niekorzystne, jednak również gdy coś nieoczekiwanie nas rozśmieszy. WTF to jeden spośród nierzadko widzianych w internecie skrótów, należałoby więc znać jego oznaczanie.

BTW, o co chodzi?

BTW to skrót od angielskiego określenia „By The Way”, jakie na polski można wytłumaczyć jako „a przy okazji”, „korzystając z okazji”. Zwykle BTW wykorzystywane jest gdy planujemy dodać coś do wypowiedzi czy zwrócić na coś uwagę.

Co to oznacza XD?

Zwłaszcza znanym terminem w polskim internecie jest XD – na tyle znanym, iż otrzymało stan młodzieżowego słowa roku 2017. Wykorzystywane jest zwykle, kiedy coś nas rozśmieszyło czy zdumiało, kiedy zobaczyliśmy odpowiedni żart czy śmieszną sytuację. Nierzadko jest także wykorzystywane w sposób złośliwy, więc zawsze należałoby mieć na uwadze kontekst.

Co to oznacza LOL?

LOL jest już skrótem o podwójnym znaczeniu. Może odnosić się do popularnej gry komputerowej League of Legends, jednak również znaczyć po prostu śmiech (ponownie z angielskiego „lots of laughs” czy „laughing out loud”).

OMG – oh my god

Następny niezwykle znany akronim, jaki dokładnie przetłumaczyć możemy sobie jako „o mój boże”. Wykorzystujemy w sytuacji zaskoczenia, zdziwienia, zbulwersowania etc. Możemy wzmocnić ekspresję dorzucając w środek literkę F (OMFG), będącej skrótem wiadomego wulgaryzmu.

Co to oznacza meh?

Meh nierzadko wykorzystywany jest jako wykrzyknik, jaki ma znaczyć rozgoryczenie czy obojętność. Jest to onomatopeja sama w sobie. Nie jest to skrót lub przekształcenie odmiennego słowa, jedynie własne określenie, wykorzystywane na początku jedynie w języku angielskim.

Dodaj komentarz