Jak napisać dobry artykuł? Kilka przydatnych wskazówek dla copywriterów

Pytanie o to, jak stworzyć artykuł, powraca do Ciebie jak bumerang? Zadanie jest niby banalne, jednak rezultaty ciężkiej pracy nad artykułem nie satysfakcjonują użytkowników, klienta, Ciebie? Pisanie artykułów potrzebuje czegoś więcej aniżeli popularne „lekkie pióro”, jednak poznanie warsztatu copywriterskiego jest w zasięgu każdego, kto dobrze posługuje się wskazanym językiem. Starczy wiedzieć, jakie treści są teraz szukane i jak dać je w prosty oraz interesujący sposób.

Jak stworzyć dobry artykuł? Poradnik copywritera

Samo stworzenie artykułu nie jest tak rzeczywiście ciężkie. Starczy, iż skoncentrujemy się na tymże, co planujemy czytelnikowi lub klientowi dać oraz pewien tekst napiszemy. Sztuką jest natomiast stworzenie artykułu dojrzałego, jaki nie jest tylko promocją oraz laniem wody, natomiast przynosi za sobą wartość merytoryczną. Stety oraz niestety, czasy, gdy stworzenie bloga, jaki będzie oglądany poprzez użytkowników bez względu na jakość produktów już przeminęły. Dzisiaj liczy się jakość tekstów oraz sposób ich pokazania.

Pisz przejrzyście i w sposób zrozumiały

Artykuł, jaki stworzysz winien być prosty oraz zrozumiały dla zwykłego człowieka. Unikaj zdań wielokrotnie złożonych oraz specjalistycznych, stosuj więcej czasowników aniżeli przymiotników. Daj treści wypocząć — najlepiej jeden dzień, wyłapiesz wówczas choćby najdrobniejsze braki oraz niepewności. Wymyśl ciekawy, dobry tytuł, pod nim umieść tzw. lead, więc interesujące podsumowanie artykułu, podkreślone grubym drukiem. Lead winien mieć ok. 400-500 znaków. Jeżeli zależy Ci na ruchu z wyszukiwarek umieść w tymże miejscu frazy kluczowe.

Znajdź dobry temat

Dobór dobrej treści to pierwszy etap do tworzenia oryginalnego oraz angażującego artykułu. Nie jest to natomiast taka łatwa sprawa, ponieważ nie starczy „czegoś napisać” – istotne jest także to, aby ktoś odmienny chciał ów artykuł przeczytać. Tu z odsieczą nadchodzi nam Internet oraz jego niezliczone możliwości. Wyszukiwarka (natomiast konkretnie Google Auto Suggest), blogi, fora internetowe, social media lub kanały na YouTube to doskonałe miejsca, aby odnaleźć inspirację.

Skoncentruj się na jednym problemie w całym artykule oraz jednym problemie w określonym fragmencie

To odnosi się do konstrukcji tekstu. Cały tekst winien omawiać jeden kłopot, natomiast jeden akapit jedynie jeden element. Jeżeli w akapicie pojawia się zbyt dużo tłumaczeń, wtedy jest bałagan oraz zaciera się jego sens. Niewątpliwie w takich tekstach, jakie poruszają parę zagadnień problematycznych, należałoby wykorzystywać nagłówki oraz punktowania, aby tekst był czytelny. 

Dodaj komentarz